TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Dziewczyny do Nauki - konferencja na PWr

Data: 14.10.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

dziewczyny_do_nauki_banery_1366x768.png

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Akademia Młodych Uczonych PAN zapraszają na wydarzenie „Dziewczyny do Nauki”, które 25 października odbędzie się w auli Politechniki Wrocławskiej. Początek o godz. 17.

Wydarzenie ma za zadanie promować karierę naukową wśród kobiet, a także stanowić platformę wymiany wiedzy i doświadczeń z naukowczyniami. - Naszym celem jest zachęcenie kobiet do zainteresowania się karierą badawczą, przybliżając im blaski, cienie i wyzwania, jakie ona ze sobą niesie - mówi ambasador programu „Dziewczyny do Nauki” prof. Łukasz Sadowski z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr.

Podczas spotkania wystąpią m.in. prelegentki z różnych etapów kariery naukowej, które opowiedzą o swoich doświadczeniach i podzielą się cennymi radami. 

Kto może dołączyć?

Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych osób, a organizatorzy szczególnie zapraszają: 

  • studentki i doktorantki polskich uczelni i instytutów naukowych,
  • młode badaczki będącę tuż po uzyskaniu stopnia doktora,
  • doświadczone naukowczynie,
  • licealistki, które rozważają w przyszłości karierę naukową.

Liczba miejsc jest ograniczona - swój udział w wydarzeniu można zarejestrować poprzez formularz do 22 października. Wszyscy, którzy wezmą udział w wydarzeniu otrzymają specjalny certyfikat .

Program wydarzenia

17-17.30 - rejestracja
17.30 - oficjalne otwarcie wydarzenia
17.50 - mgr inż. Agnieszka Chowaniec-Michalak (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) - „Rozwój młodych naukowców- możliwości i perspektywy”
18.20-18.50 - przerwa kawowa
18.50 - dr inż. arch. Marta Rusnak (Wydział Architektury) - „Czasem warto się wkurzyć, by spojrzeć na zabytki nieco inaczej. Z eye-trackerem przez architekturę”
19.20 - dr hab. inż. Anna Dzimitrowicz (Wydział Chemiczny) - „Kobieta profesor - blaski i cienie pracy naukowo-dydaktycznej”
19.50 - prof. Łukasz Sadowski, ambasador projektu (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) - „Promowanie kariery naukowej wśród studentek i doktorantek w projektach badawczych"
20.10 - otwarta dyskusja
21 - zakończenie wydarzenia

Obecnie kobiety stanowią w Polsce tylko 23% doktorów habilitowanych i 10% profesorów w obszarze nauk technicznych i ścisłych. Organizatorzy akcji „Dziewczyny do nauki” chcą to zmienić. Jak? Przez inspirację, budzenie świadomości, wzajemne wspieranie się kobiet. Więcej o inicjatywie można przeczytać na stronie akcji „Dziewczyny do nauki”.

Politechnika Wrocławska © 2025