TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki

Data: 05.07.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ośmioro młodych badaczy i badaczek z Naszej uczelni otrzymało tegoroczne stypendia Ministra Edukacji i Nauki. To nagroda dla osób wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w działalności naukowej. Wśród laureatów znalazło się czterech doktorantów z czego dwie osoby obecnie zatrudnione są w Naszej Katedrze.

Przy ocenie osiągnięć młodych naukowców ministerialni eksperci kierowali się przede wszystkim jakością ich publikacji naukowych, podejmowaniem przez kandydatów tematów ważnych dla rozwoju nauki i znaczeniem ich badań dla dziedziny nauki i dyscypliny naukowej lub artystycznej, a także oddziaływaniem społecznym dorobku naukowego i działalności naukowej.

O przyznanie stypendium mogli aplikować doktoranci lub nauczyciele akademiccy, którzy nie posiadają stopnia doktora, a także młodzi naukowcy, którzy posiadają stopień doktora, ale od jego uzyskania nie upłynęło 7 lat (uwzględniając przerwy w działalności naukowej),

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło w sumie 1 828 wniosków. Ostatecznie Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 230 osobom (w tym 37 doktorantom) reprezentującym 51 dyscyplin naukowych i artystycznych. Wszyscy laureaci będą przez 3 lata otrzymywali wsparcie w wysokości 5.390 zł miesięcznie.

Laureatami z Naszej Katedry są:

Adrian Chajec

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
dyscyplina inżynieria lądowa, geodezja i transport

masterglowkiokragle.png

Jest pasjonatem budownictwa i stara się rozwijać swoją wiedzę głównie w tematach związanych z inżynierią materiałów budowlanych. W swoim doktoracie analizuje możliwości zastąpienia części cementu w mieszankach cementowych za pomocą materiałów odpadowych, tak aby zniwelować ich ogromny wpływ na środowisko naturalne.

Od dłuższego czasu analizuje również połączenie swoich zainteresowań związanych z mieszankami cementowymi z nowoczesnymi metodami wytwarzania przyrostowego (druk 3D) kompozytów cementowych.

Agnieszka Chowaniec-Michalak

Doktorantka na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego
Dyscyplina inżynieria lądowa, geodezja i transport

gl_5.png

W ramach projektu badawczego WOW, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, sprawdza możliwość recyklingu odpadowych mączek granitowych. Jest także kierowniczką projektu, który uzyskała w konkursie Preludium Narodowego Centrum Nauki.

W swojej pracy doktorskiej „Eksperymentalna ocena podstawowych właściwości posadzek epoksydowych modyfikowanych wybranymi odpadowymi dodatkami mineralnymi” zajęła się modyfikacją żywic epoksydowych wykorzystywanych jako posadzki przemysłowe. Analizuje wpływ różnych dodatków mineralnych na właściwości fizyczne i mechaniczne posadzek epoksydowych.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: PWr.

Politechnika Wrocławska © 2025