TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Stypendium dla doktorantów w ramach Wrocławskiego Studenckiego Programu Stypendialnego 2023 r.

Data: 20.11.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Poznaliśmy 24 laureatów i laureatki tegorocznej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego. W gronie wyróżnionych osób, które wykazały się wybitnymi osiągnięciami w swoich dziedzinach, aż jedenaście reprezentuje Naszą Uczelnię w tym dwie są z Naszej Katedry.

Studencki Program Stypendialny jest inicjatywą prezydenta Wrocławia, a prowadzi go Wrocławskie Centrum Akademickie. Wnioski złożone przez doktorantów z wrocławskich uczelni (w ośmiu kategoriach) oceniają komisje złożone z uznanych autorytetów związanych z wrocławskim środowiskiem naukowym. Wysokość stypendium to 2 000 zł miesięcznie, a pobierać je można przez maksymalnie dziewięć miesięcy.

Stypendium im. Mariana Suskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych

Kamil Krzywiński

Zdjęcie Kamila Krzywińskiego

Swój doktorat pt. „Wieloskalowa ocena wpływu szoku termicznego na właściwości przyjaznych dla środowiska kompozytów polimerowo-cementowych modyfikowanych recyklingowym kruszywem drobnym” przygotowuje pod kierunkiem promotora prof. Łukasza Sadowskiego z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.


– Moje zainteresowania naukowe skupiają się na analizie wpływu obciążeń termicznych na kompozyty polimerowo-cementowe – mówi laureat– Do oceny trwałości badanych przeze mnie materiałów biorę pod uwagę obciążenia krótko oraz długotrwałe. Staram się również zwrócić szczególną uwagę na zmianę sposobu wytwarzania materiałów budowlanych poprzez wykorzystanie materiałów odpadowych pochodzących z rozbiórki obiektów budowlanych. 

Stosując recyklingowe kruszywo drobne w posadzkach przemysłowych Kamil Krzywiński jest w stanie zredukować zużycie podstawowych surowców oraz zwiększyć ich odporność na działanie szoku termicznego. 

38_kkrzywinski_-_fot_tomasz_walow.jpg
fot. Tomasz Walów

Komisje stypendialne w każdej kategorii wskazały też wyróżnionych. Wśród nich znalazło się dziesięć osób reprezentujących PWr z czego jedna z Naszej Katedry:

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: PWr.

Politechnika Wrocławska © 2025