TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Łukasz Sadowski

02zdj_pojedyncze_lsadowski-3.jpeg

English version 01_flag_of_the_united_kingdom.png

Prof. dr hab. inż. Łukasz Sadowski - Kierownik Katedry

lukasz.sadowski@pwr.edu.pl, konsultacje, budynek C-7, p. 712.
Strony:
google_scholar.png
researchgatesvg.png
publons.png
scopussvg.png
orcidsvg.png
w02_pl.png


Łukasz Sadowski (prof. dr hab. inż.), Profesor zatrudniony na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w roku 2007. W roku 2013 uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo. Z kolei w roku 2018 uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo. Jest stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Pełni funkcję Kierownika Katedry Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych.

Dotychczasowy opublikowany dorobek naukowy liczy ponad 150 prac, w tym ponad 70 artykułów w czasopismach znajdujących się w bazie Journal Citation Reports (JCR). Ma kilkaset cytowań w bazie Web of Science. Jest członkiem zespołu edytorów czasopism Structural Concrete (Wiley), Buildings (MDPI) oraz Metaheuristic Computing and Applications (Techno Press). Ma w swoim dorobku wykonanych kilkaset recenzji artykułów w czasopismach z listy JCR (Publons). Jest współautorem 4 patentów.

Odbywał staże naukowe w The University of Liverpool w Wielkiej Brytanii, we Francji w Laboratoire de Tribologie et Dynamique des Systemes w Ecole Centrale de Lyon, w University of Porto w Portugalii, w Brandenburgische Technische Universität Cottbus-Senftenberg w Niemczech oraz w La Trobe University w Australii.

Był kierownikiem projektu badawczego „SONATA 8” nr 2014/15/D/ST8/00550 p.t.: „Ocena zespolenia warstw betonowych o zmiennej grubości na podstawie badań nieniszczących z wykorzystaniem sztucznej inteligencji” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie. Obecnie jest kierownikiem projektu badawczego "LIDER XI" nr 0130/L-11/2019 p.t.: "Wykorzystanie odpadowej mączki granitowej do produkcji wybranych wyrobów budowlanych" finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, kierownikiem projektu badawczego "PRELUDIUM BIS 1" nr 2019/35/O/ST8/01546 p.t.: "Wieloskalowa ocena wpływu szoku termicznego na właściwości przyjaznych dla środowiska kompozytów polimerowo-cementowych modyfikowanych recyklingowym kruszywem drobnym (POWER)" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie oraz kierownikiem projektu badawczego "PRELUDIUM BIS 2" nr 2020/39/O/ST8/01217 p.t.: "Eksperymentalna ocena podstawowych właściwości betonu samozagęszczającego się wykonanego z kruszywem pochodzącym z recyklingu systemowych budynków wielkopłytowych (RECSCCUE)" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie.

W 2021 r. otrzymał medal Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa im. Wacława Żenczykowskiego za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie budownictwa.

Jest członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (amu.pan.pl).


Zainteresowania naukowe:
inżynieria materiałów budowlanych, badania nieniszczące, inżynieria powierzchni, procesy budowlane oraz sztuczna inteligencja.


Aktualne informacje znajdują się na stronie wydziałowej.

Politechnika Wrocławska © 2025