TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Anna Hoła

15zdj_pojedyncze_ahola.jpg

English version 01_flag_of_the_united_kingdom.png

Dr hab. inż. arch. Anna Hoła

anna.hola@pwr.edu.pl, konsultacje, budynek C-7, p. 718.
Strony:
researchgatesvg.png
publons.png
scopussvg.png
orcidsvg.png
w02_pl.png

Anna Hoła (dr hab. inż. arch.), zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Studia magisterskie o kierunku architektura i urbanistyka, specjalność: architektura, ukończyła w roku 2006. W czerwcu 2013 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską przed Radą Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Dotychczasowy dorobek naukowy liczy ponad 80 prac, w tym artykuły opublikowane w czasopismach znajdujących się w bazie Journal Citation Reports (JCR) oraz krajowe projekty badawcze wykonane w ramach współpracy naukowo-badawczej z otoczeniem. Liczba cytowań w bazie Web of Science wynosi 130, a w bazie SCOPUS 180.

Udział w projektach badawczych:

  • wykonawca w projekcie „Tomograf hybrydowy do badania zawilgocenia i stanu budynku”, realizowanym w latach 2016-2018 przez NETRIX S.A., finansowanym z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 w ramach Działania 1.1: „Projekty B + R przedsiębiorstw”
  • wykonawca w projekcie „Model oceny ryzyka wystąpienia katastrof budowlanych, wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na stanowiskach pracy z wykorzystaniem rusztowań budowlanych”, finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, realizowanym w latach 2016-2018 przez konsorcjum naukowe, w skład którego weszły: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
  • główny wykonawca w projekcie „Wystawy i ekspozycje ogrodnicze we Wrocławiu”, realizowanym w latach 2010-2013 i finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki

Zainteresowania naukowe:

  • badania zawilgoconych i zasolonych murów ceglanych w obiektach historycznych
  • doskonalenie metodyki badań wilgotności in situ
  • diagnostyka obiektów historycznych z wykorzystaniem metod nieniszczących
  • badania nieniszczące
  • zastosowania sztucznej inteligencji w budownictwie
  • wtórne zabezpieczenia przeciwwilgociowe i metody osuszania murów
Politechnika Wrocławska © 2024